O KLUBIE

Nowy mysłowicki klub siatkarski powołany do życia przez fascynatów tej pięknej dyscypliny sportu. Naszą misją jest propagowanie pozytywnych postaw wśród najmłodszych względem aktywności fizycznej.
Chcielibyśmy stworzyć miejsce gdzie nasi podopieczni będą się czuć bezpiecznie, gdzie panuje fantastyczna atmosfera a jednocześnie będą się realizować zdobywając nowe sprawności i umiejętności.
Mimo, że jesteśmy nowym punktem na sportowej mapie Mysłowic to swoją nazwą chcielibyśmy nawiązać do historycznej sekcji piłki siatkowej kobiet działającej przy klubie Lechia 06 Mysłowice a powołanej w 1973 roku przez znanego i cenionego mysłowickiego pedagoga, późniejszego prezydenta miasta Stanisława Padlewskiego. Pomostem między historią a współczesnością jest osoba Pana Janusza Chmiela, bliskiego współpracownika i przyjaciela wspomnianego Stanisława Padlewskiego, który w tamtych czasach pełnił funkcję kierownika drużyny a obecnie pełni funkcję honorowego prezesa klubu.